Truchlení u dětí a možná podpora ze strany školy

Truchlení u dětí a možná podpora ze strany školy

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
22. červen 2022, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Tereza Olivová
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/611

Anotace

Tereza Olivová z Poradny Vigvam, z. ú., nám poradí, jak podpořit děti v těžkých životních situacích. Věříme, že i takto náročné téma bude pro naše uživatele přínosné.

Anotace:

Škola a smrt – témata, která by před pár lety nikdo aktivně nespojoval. Ač i dříve toto spojení existovalo a bylo velmi důležité, poslední dva roky našich životů nám ukázaly, jak moc blízko nám téma smrti je a jak jeho přítomnost na poli školy radikálně narostla. Řada pedagogů se setkává s dětmi, kterým někdo milovaný zemřel a potýkají se s otázkou, jak k těmto dětem přistupovat.

Webinář se zaměří na to, jak vypadá truchlení dětí, jak se projevuje a jak se k truchlícím dětem můžeme z pozice pedagogů vztahovat. Budeme se věnovat tomu, jak postupovat ve chvíli, kdy se dozvíme, že dítěti někdo zemřel, a také jak s dítětem komunikovat po jeho návratu. 

Komu je webinář určen:

Webinář je určen pracovníkům ve školství, kteří jsou v přímém kontaktu s dětmi. Specificky užitečný může být třídním učitelům, školním psychologům a školním metodikům prevence.

Lektorka:

Mgr. Tereza Olivová

Pracuje jako dětská a rodinná terapeutka v Poradně Vigvam, která se věnuje podpoře rodinám, kterým někdo předčasně zemřel. Je absolventkou Pedagogické fakulty v oboru učitelství druhého stupně. Terapeutické vzdělání získala ve výcviku v integrativní rodinné terapii a v postgraduálním výcviku v terapii dětí a adolescentů v Gestalt přístupu. 

12 let pracovala v neziskovém sektoru v oblasti primární prevence rizikového chování na základních školách. Působila jako lektorka preventivních programů ve třídách, lektorka vzdělávacích aktivit pro pedagogy, odborný garant školních metodiků prevence a vedoucí centra primární prevence. Má pracovní zkušenost z pozice školního poradenského pracovníka / psychologa na základní škole. Podílela se na vzniku různých metodik pro podporu pedagogů, např. Až se sejdeme ve škole v době prvních lockdownů spojených s onemocněním covid-19. 

V současné době se věnuje především terapeutické a lektorské činnosti. 

Klíčová slova: truchlení, náročné životní situace