APIV A: Komunikace rodina a škola

APIV A: Komunikace rodina a škola

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
22. únor 2022, 16.00 - 17.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Mgr. Hana Grohmanová, Mgr. Ivana Uhrová
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/586

Anotace

V průběhu webináře se dozvíte jak docílit efektivní komunikace mezi školou a rodinou, jak budovat vzájemně dobré vztahy při respektování rolí rodič–škola. Lektorky: Mgr. Ivana Uhrová, Mgr. Hana Grohmanová.

V průběhu webináře se dozvíte jak docílit efektivní komunikace mezi školou a rodinou. Jak budovat vzájemně dobré vztahy při respektování rolí rodič–škola. O čem by měli být informováni rodiče, o čem škola. Zaměříme se na typologii osobnosti a z ní plynoucí styly komunikace. Představíme si osvědčené kroky, které můžeme použít v konfliktních situacích nebo při komunikaci s agresivními rodiči.

Webinář pro vás připravily lektorky:

Mgr. Hana Grohmanová, speciální pedagožka. Pracuje v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, kde je také metodičkou školních psychologů a speciálních pedagogů. Je školním psychologem na gymnáziu.

Mgr. Ivana Uhrová, působí jako speciální pedagožka v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje (v současné době na mateřské dovolené). V minulosti působila v projektech na podporu inkluze a pod vedením Nové školy.

Klíčová slova: APIV A, komunikace rodina–škola