APIV A: Pojetí koncepce národní strategie ve vzdělávání v kontextu dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami

APIV A: Pojetí koncepce národní strategie ve vzdělávání v kontextu dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
30. listopad 2021, 14.00 - 15.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Doc. PhDr. et PhDr. Martin Kaleja
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/559

Anotace

Webinář se soustředí na tématiku vzdělávání dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami a přináší nové perspektivy na pojetí koncepce národní strategie pro vzdělávání. V průběhu webináře bude prezentován výčet možných postupů, způsobů a forem, jak optimalizovat procesy výchovy a vzdělávání těchto dětí a žáků. Lektor: doc. PhDr. Martin Kaleja, Ph.D.

Webinář se tentokrát zaměří na to, co klíčový dokument s koncepcí národní strategie ve vzdělávání (národní strategický rámec vzdělávání) pro následné období definuje, jaký směr ve vzdělávání v našich podmínkách udává.

Čtyři nosné pilíře vzdělávacího modulu budou svým obsahem konfrontovat stanovené cíle a záměry dokumentu a účastníkům bude tak prezentován výčet možných postupů, způsobů a forem, jak optimalizovat procesy výchovy a vzdělávání dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami. V této části metodické podpory bude více věnován prostor vybraným kompetencím profese pedagoga, a to zejména diagnostické, poradenské a v neposlední řadě koordinační.

Závěr online setkání přinese sdílení několika konkrétních modelových situací, vedoucích k zamýšlení se na diskutovanými tématy a podporující kreativitu angažovaných pedagogických pracovníků.  

Klíčová slova: vzdělávání dětí a žáků s odlišnými kulturními a jinými životními podmínkami