Rozcvičky a hry ve výuce matematiky

Rozcvičky a hry ve výuce matematiky

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
28. duben 2021, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Štěpánka Baierlová
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/540

Anotace

Ve spolupráci s komunitou dobrovolníků Česko.Digital jsme získali lektorku Štěpánku Baierlovou, učitelku matematiky, informatiky a robotiky na ZŠ v Sušici, která se s námi podělí o své tipy a náměty do hodin matematiky.

Anotace:

Také přemýšlíte o tom, jak pro matematiku získat děti, které s ní tak trochu bojují? Jak rozvíjet u dětí matematické a logické myšlení zábavnou formou?

Snažím se držet pravidla, že když se děti učí s radostí, mají větší šanci na úspěch, proto často využívám skupinovou práci a do výuky zařazuji aktivity a hry, které děti baví. V rámci workshopu se s vámi o některé z nich podělím a samozřejmě si i něco společně zahrajeme.

Komu je webinář určen:

Webinář je primárně určen učitelům matematiky na 2. stupni ZŠ, ale věřím, že své si najdou i učitelé z 1. stupně. 

Lektorka:

Štěpánka Baierlová – V současné době pracuji jako učitelka matematiky, informatiky a robotiky na ZŠ v Sušici. Snažím se zvláště v dívkách probouzet zájem o STEAM výuku, proto v Centru robotiky v Plzni vedu kroužek Robotika pro děvčata. Ráda zkouším ve výuce nové věci a mou srdeční záležitostí je robotika, kterou se snažím zařazovat do různých předmětů.

Již více než 15 let se věnuji vzdělávání pedagogů a pomáhám jim s integrací digitálních technologií a robotiky do výuky. V rámci skupiny GEG Sušice a MAS Pošumaví se aktivně podílím na pořádání workshopů a přednášek nejen pro pedagogy, ale i pro zájemce z řad veřejnosti.

O Česko.Digital:

Jsme komunita expertních dobrovolníků nejen z IT, kteří ve svém volném čase pomáhají státu i nestátním organizacím, a dělají tak Česko lepším místem k životu. V naší komunitě najdete nejen IT profesionály, ale také například projektové manažery, marketingové specialisty, pedagogy či žurnalisty. Díky tomu jsme schopni pomáhat komplexně v oblasti digitalizace napříč různými oblastmi. Naše aktuální projekty i další informace o komunitě Česko.Digital najdete na našich stránkách https://cesko.digital/.

O Učíme Online:

V rámci projektu Učíme online pomáháme začlenit digitální technologie do vzdělávacího procesu. V rámci první pomoci při přechodu na online vzdělávání způsobeném covidem-19 jsme od jara 2020 pomohli více než 600 školám zprovoznit technologie pro online výuku, v rámci naší sbírky počítačů jsme rozdělili téměř 2 000 počítačů od komerčních dárců a do našich webinářů zaměřených především na využití moderních technologií a inovativních přístupů ve výuce se zaregistrovalo již více než 8 000 unikátních účastníků. Podporujeme také spolupráci mezi sektory. Spolupracujeme s více než 20 organizacemi z veřejné správy, neziskového i komerčních sektoru, a do Sbírky počítačů přispělo více než 50 komerčních firem.

Do budoucna chceme být i nadále hybnou silou při proměně českého školství. Chceme podporovat školy při dlouhodobém, plnohodnotném a bezpečném využívání moderních technologií a pomoci zvyšovat digitální kompetence pedagogů. Budeme podporovat sdílení zkušeností a budování aktivní komunity ve vzdělávání a posilovat spolupráci napříč sektory. Naše znalosti a zkušenosti chceme sdílet veřejně a nabídnout je tak k využití všem, kdo se chtějí v oblasti rozvoje vzdělávání aktivně zapojit.

Klíčová slova: matematická gramotnost, matematické myšlení, logické myšlení, hry v matematice, Česko.Digital, Učíme Online