Rozvíjení digitální gramotnosti nejen v češtině

Rozvíjení digitální gramotnosti nejen v češtině

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
28. listopad 2018, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Mgr. Ludmila Kovaříková
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/220

Anotace

Informační technologie a český jazyk – lze tyto dva předměty spojit do jednoho fungujícího celku? Odpověď najdeme spolu s lektorkou Ludmilou Kovaříkovou, učitelkou českého jazyka na 2. stupni ZŠ a členkou GEG (Google Education Group) ČR.

Informační technologie a český jazyk – lze tyto dva předměty spojit do jednoho fungujícího celku? Odpověď najdeme spolu s lektorkou Ludmilou Kovaříkovou, učitelkou českého jazyka na 2. stupni ZŠ a členkou GEG (Google Education Group) ČR.

Cíle setkání:
  • Seznámit pedagogy s dokumenty, ze kterých je možné vycházet a stanovit teoretický základ pro rozvoj digitální gramotnosti.
  • Posoudit změnu výuky českého jazyka a literatury v 21. století (pravopis, textové editory, e-knihy, audioknihy, autentické psaní, psaní poznámek…) a nově vzniklé nároky na znalosti a dovednosti učitelů (typografie, copywriting, OCR, znalost formátů e-knih…).
  • Představit učitelům ZŠ některé z tipů na rozvoj digitální gramotnosti v různých oblastech českého jazyka (nahrávání audia, práce s Wikipedií, tvůrčí psaní na blogy, hry a hraní v češtině…)
  • Diskutovat o možnostech jednotlivých nástrojů v různých částech hodiny.
  • Promýšlet rozvoj vlastních digitálních kompetencí.
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno 
  • učitelům prvního i druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, kteří by ve své výuce rádi přispívali k rozvoji digitální gramotnosti
  • vedení škol, které se se soustředí na rozvoj školy v oblasti digitální gramotnosti
  • asistentům pedagoga
  • rodičům v domácím vzdělávání
Setkání je zdarma.
Lektorka:

Mgr. Ludmila Kovaříková – učí na ZŠ ve Vranovicích český a anglický jazyk. Přednáší o čtenářské gramotnosti se zaměřením na čtenářské strategie a gramotnosti digitální v oboru český jazyk a literatura. Na kurzech, workshopech i konferencích se snaží prosazovat didaktiku čtení a čtenářství, která bude v souladu s rozvojem 21. století. V současnosti spolupracuje na několika projektech, v nichž se snaží hledat odpovědi na otázky toho správného rozvoje škol v těchto tématech. Její zkušenosti, nápady a tipy najdete na stránkách věnovaných jejím kurzům. V neposlední řadě je dlouholetou členkou skupiny GEG Učte s námi, s níž spolupracovala na několika webinářích.


Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Klíčová slova: online setkání, český jazyk, čeština, digitální gramotnost, geg čr