Jak začít podnikat

Jak začít podnikat

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
22. září 2016, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Tomáš Kruber, Ing. Kateřina Lichtenberková
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/123

Anotace

Podnikání je jednou z klíčových kompetencí v Evropském rámci kompetencí. Některé členské země již představily své národní strategie pro výchovu k podnikání nebo podnikatelské učení zařadily do osnov jako povinný předmět. V ČR je věnována výchově k podnikání také patřičná pozornost a proto jsme připravili setkání na téma Jak začít podnikat.

Anotace:

Podnikání je jednou z klíčových kompetencí v Evropském rámci kompetencí. Některé členské země již představily své národní strategie pro výchovu k podnikání nebo podnikatelské učení zařadily do osnov jako povinný předmět. V ČR je věnována výchově k podnikání také patřičná pozornost a proto jsme připravili setkání na téma Jak začít podnikat.

Cílem setkání je seznámit učitele s tím, jak vypadají začátky podnikání v praxi. Setkání navazuje na problematiku podpory podnikavosti žáků. Obsahem webináře je představení rámce podpory podnikavosti v rámci projektu P-KAP a následná praktická ukázka mladého podnikatele, který založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., https://educado.cz/, která se věnuje školení obchodních zástupců, manažerů a firem. Dalším cílem webináře je také přiblížit možnosti rozvoje klíčových kompetencí žáků k pracovním a podnikatelským aktivitám.
Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem učitelům základních a středních škola a také víceletých gymnázií. 
Setkání je ZDARMA.

Lektoři:
Tomáš Kruber – pracoval několik let jako elitní prodejce a manažer ve finančním sektoru. Vedl tým 50 spolupracovníků, v letech (2010–2012) dokázal uzavřít 986 kontraktů s celkovým obratem v desítkách milionu korun. Díky vynikajícím prodejním výsledkům se pravidelně umísťoval na předních příčkách celorepublikových žebříčků prodejců finančních služeb. Na konci roku 2012 absolvoval prestižní desetidenní manažerskou školu Integral training s Dr. Waltherem Puschem. Jako manažer měl také na starosti nábor nových spolupracovníků, pohovorem u něj prošlo přes 1500 lidí. V roce 2015 založil společnost EDUCADO solutions s.r.o., která se věnuje školením obchodních zástupců, manažerů a firem. Vede jako výkonný manažer neziskovou organizaci Onkomaják, která už sedm let pomáhá onkologicky nemocným pacientům.
 
Kateřina Lichtenberková – je odborným garantem projektu Finanční gramotnost do škol a Podnikavost.cz. Podílí se na vytváření portálu a sama přispívá autorstvím článků i dalších materiálů. Vytváří koncepci projektu i jeho dílčích částí, jako jsou soutěže apod. Je vedoucí expertního týmu projektu. Působí také jako lektor finanční gramotnosti pro různé skupiny účastníků. Od června 2016 se stala garantkou intervence podnikavost v projektu P-KAP, působícím na Národním ústavu pro vzdělávání.

Užitečné odkazy (bude postupně doplněno):

Klíčová slova: podnikání, podnikavost, online setkání