Poradenství a rozvoj dovednosti žáka v řízení vlastní vzdělávací a profesní cesty

Poradenství a rozvoj dovednosti žáka v řízení vlastní vzdělávací a profesní cesty

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
07. říjen 2015, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
Mgr. Petr Chaluš
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/83

Anotace

... aneb Kariérové vzdělávání a poradenství ve škole. O tom, jak si v rámci sítě Euroguidance evropské země vyměňují zkušenosti v oblasti kariérového a celoživotního poradenství a jak lze s těmito informacemi pracovat na škole, nás seznámí Mgr. Petr Chaluš.

Anotace:
V rámci sítě Euroguidance si evropské země vyměňují zkušenosti v oblasti kariérového a celoživotního poradenství. Mnoho inspirací z evropských zemí může být užitečných pro české učitele i poradenské pracovníky pracující na školách. Je důležité přibližovat dětem v každém věku téma světa vzdělávání a práce, i šířeji téma životních cílů obecně. Žákovi může téma přinášet učitel, poradenský pracovník ve škole i celkově škola, tím, jak je otevřená okolnímu světu. Pro děti, dospívající i dospělé jsou důležité příležitosti poradit se o svém stávajícím a budoucím rozvoji, vzdělávání a práci.
 
Centrum Euroguidance poskytuje informace, zdroje a metodiky a vyzdvihuje příklady dobré praxe i v rámci České republiky, například prostřednictví udílení národních cen www.euroguidance.cz.
Komu je setkání určeno:
Setkání je určeno nejen učitelům a poradenským pracovníkům na základních, ale i středních školách.
Setkání je zdarma.
Lektor:
Mgr. Petr Chaluš – poradce ve vzdělávaní, pracuje aktuálně pro české centrum Euroguidance v rámci programu Erasmus+. Absolvoval FFUK, obor pedagogika, psychoterapeutický výcvik a další vzdělávání. Aktuálně v doktorském studiu na Ústavu pedagogických věd Masarykovy univerzity.Pracoval jako poradenský pracovník základní školy, lektor dalšího vzdělávání učitelů a v oblasti mezinárodní spolupráce ve školním vzdělávání.

Užitečné odkazy (postupně doplníme):

Klíčová slova: online setkání, žák, poradenství, rozvoj dovedností