APIV A: Digitální technologie a jejich využití v rámci výuky jednotlivých předmětů.

APIV A: Digitální technologie a jejich využití v rámci výuky jednotlivých předmětů.

Mohlo by Vás zajímat

Webinář je volně přístupný, není nutné se přihlašovat.

Termín konání
22. březen 2022, 20.00 - 21.00
Místo konání
RVP.CZ
Lektor
PhDr. Renata Votavová, Mgr. Alice Kourkzi Kašlíková
Doporučeno
pedagogickým pracovníkům všech druhů a typů škol, ředitelům a zástupcům ředitelů škol a školských zařízení
Počet hodin
1
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Klára Hránková - klara.hrankova@npi.cz ,tel.: 274 022 410,
Číslo webináře
Odkaz na záznam
https://webinare.rvp.cz/webinar/590

Anotace

Webinář poskytuje ukázky využití digitálních technologií v situacích, kdy mohou představovat nástroj individualizace výuky v heterogenní třídě. Lektorky: Mgr. Alice Kourkzi Kašlíková, PhDr. Renata Votavová.

Webinář navazuje svým obsahem na předchozí setkání na téma heterogenity třídy. Popisuje jednu třídu s mnoha žáky s různými studijními předpoklady a styly učení. ​Před učitelem stojí nelehký úkol podporovat v průběhu společného vzdělávání každého z nich. 

Jedním z nástrojů, který při řešení individualizované podpory učení žáků v heterogenní třídě může být efektivně využíván, jsou digitální technologie. Jejich využití napříč předměty se odvíjí od možností školy ale především od potřeb aktérů výuky (pedagoga, žáků). 

Seznamte se s tipy lektorů na konkrétní postupy, které může učitel použít v kterémkoli předmětu bez souvislosti s konkrétním obsahem učiva, a to v rámci prezenční i distanční výuky. 

Klíčová slova: APIV A, heterogenní třída, digitální technologie, diferenciace výuky, různost pedagogických postupů, styly učení, hodnocení žáků