Webinář - Sebepoškozování a sebevražedné jednání u dospívajících a jeho prevence

Webinář - Sebepoškozování a sebevražedné jednání u dospívajících a jeho prevence

Mohlo by Vás zajímat

Na tento webinář se již nelze hlásit.

Termín konání
15. dubna 2021, 14.30 - 16.00
Místo konání
Online
Lektor
Mgr. Alexandr Kasal, Mgr. Laura Bechyňová
Doporučeno
pedagogům 2. stupně ZŠ, pedagogům gymnázií, pedagogům SOŠ a SOU, pedagogům - metodikům prevence, psychologům, výchovní poradci, speciální pedagogové
Počet hodin
2
Cena
zdarma
Garant
Mgr. Tatiana Feketeová - tatiana.feketeova@npi.cz ,tel.: 222 122 260, mobil: 777 357 558
Číslo webináře
S75-04-11-211

Anotace

V rámci webináře budeme na datech prezentovat rozsah problému sebepoškozování a sebevražedného jednání v populaci českých dospívajících. Podíváme se, jaké jsou známé rizikové a protektivní faktory sebepoškozování a sebevražedného jednání a jak je jejich znalost využívána v zahraničí v různých preventivních intervencích. Konečně se budeme věnovat varovným příznakům a způsobům, jak s žáky o problematice komunikovat, a roli učitele v této oblasti (jak pomoci, na koho se obrátit). Krátce se dotkneme i toho, jak nejlépe postupovat a na koho se obrátit, pokud si někdo z žáků vezme život.

Cílem webináře je, aby učitelé získali přehled o problematice sebepoškozování a sebevražedného jednání u dospívajících a aby si osvojili základní postupy, jak nejlépe jednat, pokud se s podobným případem sami setkají.

Po webináři bude následovat diskuse.

Alexandr Kasal výzkumník Národního ústavu duševního zdraví, člen pracovní skupiny výzkum a prevence sebevražd, koordinátor Národního akčního plánu prevence sebevražd. Ve své výzkumné práci se dlouhodobě orientuje na praktickou uplatnitelnost výstupů.

Laura Bechyňová výzkumnice Národního ústavu duševního zdraví, členka pracovní skupiny výzkum a prevence sebevražd a skupiny zaměřené na duševní zdraví dětí a dospívajících. Pracuje také jako psycholožka a terapeutka.