Boj proti korupci

Boj proti korupci

Národní pedagogický institut České republiky jako přímo řízená organizace MŠMT realizuje v souladu s Rezortním interním protikorupčním programem MŠMT 2018 - 2020 řadu opatření v boji proti korupci, která jsou zaměřená především na prevenci korupčního jednání a posilování účinnosti protikorupčních mechanismů vnitřního řídícího a kontrolního systému NPI ČR.

Koordinaci boje proti korupci v rámci NPI ČR zajišťuje kancelář ředitele ve spolupráci s ostatními vedoucími pracovníky a auditorem. Aktivity a opatření NPI ČR v boji proti korupci jsou uvedeny v Interním protikorupčním programu NPI ČR.

Jedním z nástrojů boje proti korupci je „Protikorupční linka“. V případě podezření na korupční jednání zaměstnanců NPI ČR lze podat oznámení e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Oznámení o protiprávním jednání lze zaslat také poštou anebo vložit písemně či formou jiného záznamu do speciální schránky umístěné v budově „C“ – 3. patro, NPI ČR, Senovážné nám. 25, Praha 1.

Důležité odkazy k řešení korupce v rezortu školství:

http://www.msmt.cz/ministerstvo/boj-proti-korupci

Další informace o řešení problému korupce v České republice můžete získat na webových stránkách Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí http://www.korupce.cz/.