Podpora při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v ZŠ (didaktika českého jazyka a matematiky)

Podpora při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v ZŠ (didaktika českého jazyka a matematiky)

Národní pedagogický institut České republiky

20. 8. 2021 – Národní pedagogický institut nabízí vzdělávací kurz zaměřený na podporu při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v hlavním vzdělávacím proudu.

Šestnáctihodinový vzdělávací kurz realizovaný v rámci pilotního ověření v projektu APIV A – Společné vzdělávání a podpora škol krok za krokem je určen pedagogickým pracovníkům v základním vzdělávání, především učitelům.

Vzdělávací kurz Podpora při vzdělávání žáků se zrakovým postižením v ZŠ (didaktika českého jazyka a matematiky) seznamuje s postupy uplatňovanými při výuce v hodinách českého jazyka a matematiky od 1. do 9. ročníku základního vzdělávání. Obsah kurzu se zaměřuje na didaktická opatření pro všechny stupně zrakového postižení od těch nejlehčích až po práci prostřednictvím Braillova písma. Předkládané postupy se týkají především komunikace ve výuce, kompenzačních pomůcek a zásad orientace žáka se zrakovým postižením. Předkládány jsou metody a pedagogické postupy ověřené praxí nejen ve třídách samostatně zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona pro vzdělávání žáků se zrakovým postižením, ale i v běžných třídách.


Termíny a místo konání:

Ve dnech 3. 11. a 4. 11. 2021 od 9:30 do 16:30 hodin; NPI ČR Praha 9.

Více informací a přihlášky do 20. 9. 2021.

E-mailový kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Ilustrační foto: 

Photo by Sigmund on Unsplash