„Velká“ revize RVP – debata k představení principů – ZRUŠENO

„Velká“ revize RVP – debata k představení principů – ZRUŠENO

Ivo Krobot

27. 6. 2021 – Debata k „Velkým“ revizím RVP plánovaná na 29. 6. byla zrušena. Oficiální vyjádření schválené MŠMT uvádíme níže.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vnímáme vaše reakce na datum, které jsme vybrali pro otevírací debatu o „Velkých“ revizích RVP, a rozumíme tomu, že poslední dny školního roku nejsou zcela vyhovující pro všechny, kdo by se debaty rádi účastnili.

Neradi bychom začátek celospolečenské diskuze o něčem tak zásadním, jako je podoba RVP, odstartovali nešťastným způsobem, a proto jsme se rozhodli debatu z plánovaného úterního termínu 29. 6. přesunout na vhodnější dobu po letních prázdninách. Všem, kteří si již na 29. 6. udělali čas, se omlouváme za komplikace. Připravenou debatu tak společně zahájíme spolu s novým začátkem školního roku.

Prázdniny věnujeme diskuzím o přípravách RVP se všemi relevantními partnery, jsme připraveni naslouchat hlasům všech, kterým jde o budoucnost vzdělávání v ČR. Proces vzniku i implementaci RVP budeme komunikovat transparentně. Tím, že se debata přesouvá na jiný termín, nikomu nic neuteče. Pokud se objeví něco, o čem byste měli být informováni, tak se to včas dozvíte.

O náhradním termínu debaty vás budeme samozřejmě informovat.

Přejeme příjemné a zasloužené prázdniny!